» Kategorie

Aerobic step bedýnka 760

Aerobic step bedýnka 760

Cvičební bedýnka pro step aerobic. S třemi nastavitelnými výškami po 5 cm a protiskluzovou úpravou. Nosnost do 100 kg. Rozměry 77/80 x 30 x 10 - 15 - 20 cm. ...více

760aerobicKód:
OstatníVýrobce:

Zobrazit další cvičební pomůcky Ostatní

Dostupnost: 3-5 dní

Pokud objednáte dnes bude zboží u Vás nejpozději v pátek 05. 02.

999 Kč Cena vč. DPH:
ks 
Doprava zdarma s doručením do ČR pro nákup od 3 000 Kč
-
Tento obchod je ověřený zákazníky od roku 2005
-

Podrobný popis produktu Aerobic step bedýnka 760

Rozměr: 77/80 x 30 x 10 - 15 - 20 cm
Hmotnost: 4,5 kg
Nosnost: 100 kg

Step aerobik neboli step se stal v posledních letech jednou z nejrozšířenějších forem aerobního cvičení. Jedná se o vertikální trénink, kdy cvičenci překonávají vystupováním na step a sestupováním zpět na podložku výškový rozdíl. Tím dochází k podstatně jinému zatěžování svalstva dolní poloviny těla než u běžného aerobiku.

Hlavními svalovými skupinami zapojovanými při stepu jsou m. iliopsoas (sval bedrokyčelní), m. quadriceps femoris (čtyřhlavý stehenní sval) , m. biceps femoris (dvojhlavý sval - stehenní), m. semimembranosus (sval poloblanitý - stehenní) a m. semitendinosus (sval pološlašitý - stehenní), svaly gluterální (hýžďové) a svaly lýtkové zejména m. gastrocnemius a m. soleus.

Dochází tak ke komplexnímu zatížení svalstva dolních končetin. Odbornými studiemi bylo dokázáno, že při normálním provedení stepu (tj. výška stepu cca 24 cm, tempo hudby 120 BPM) je spotřebováno ve srovnání s během, tedy klasickou aerobní aktivitou o 6 % více energie, přičemž na hlavní klouby dolních končetin napadá při zatížení cca 1,75 násobek tělesné hmotnosti, zatímco při běhu je to cca 2,3 násobek tělesné hmotnosti. Při vyšší spotřebě energie je tak při stepu mnohem méně zatěžován kloubní systém dolních končetin a samozřejmě dochází k mnohem nižšímu zatížení páteře.

Stavba hodiny stepu je v podstatných rysech zcela shodná s klasickou hodinou aerobiku. Na jejím začátku je cca 10 - 15 minut trvající "warm up"- zahřívací část, kdy dojde k celkové fyzické i psychické přípravě na následující aerobní zatížení. Součástí "warm up" je strečink. Hlavní část hodiny se obvykle vyplňuje stavbou choreografie a trvá 30 - 40 minut. Závěrečnou část tvoří "cool down" a důkladný strečink zejména dolních končetin.

 

Mohlo by vás zajímat

EGG Ball elipsa Ledragomma  Pomůcka se stejným použitím jako velký rehabilitační míč, ale stabilnější. Vhodný pro starší cvičence nebo pro osoby...

EGG Ball elipsa

554 Kč

Doplňující informace ke zboží aerobic step bedýnka 760 od značky OSTATNÍ. Produkt najdete v kategorii cvičení, fitness .

Veškeré zakoupené produkty si můžete po objednání vyzvednout v našem showroomu v Brně, viz. kontakty. Při nákupu nad 999 Kč můžete využít bezplatného vyzvednutí na výdejních místech v těchto městech: Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Benešov, Čelákovice, Jílové u Prahy, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Poděbrady, Senohraby, Vlašim, České Budějovice, Příbram, Tábor, Vimperk, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Chomutov, Děčín, Most, Teplice, Ústí nad Labem, Jablonec nad Nisou, Liberec, Chrudim, Hradec Králové, Česká Třebová, Choceň, Litomyšl, Pardubice, Ústí nad Orlicí, Havlíčkův Brod, Humpolec, Jihlava, Pacov, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Blansko, Brno, Hodonín, Znojmo, Hranice, Jeseník, Olomouc, Přerov, Prostějov, Šumperk, Zábřeh, Bohumín, Frýdek Místek, Opava, Napajedla, Uherské Hradiště a na daších místech, kterých je více než 450 v ČR.

Toto zboží je možné poslat kamkoliv po ČR za cenu od 110 Kč. Podobné zboží najdete v kategorii cvičení ostatní.

Spolehlivé doručení balíkovou službou další pracovní den po odeslání.

Zdraví online je ověřeno zákazníky
Náš internetový obchod získal certifikaci Heuréka - Ověřeno zákazníky. Přečtěte si recenze zákazníků.

Podporované platební metody:
kreditní karty

Navštivte také další námi provozované e-shopy:
boardmania.cz   cyklomania.cz   dreamsport.cz  

Copyright © 2005 - 2021, ZdravíOnline.cz, Internetový obchod & webdesign Datapro.cz

Zeptat se prodavače

Odesíláte e-mail na adresu: info@zdravionline.cz

Jméno: *
Příjmení: *
Váš e-mail: *
Kopii na Váš email?
Zobrazit v diskuzi? (zobrazí dotaz také v diskuzi k produktu)
Předmět dotazu: *
Dotaz: *

Položky označené * je nutné vyplnit.

Doporučit produkt

Vaše jméno: *
E-mail příjemce: *
Předmět e-mailu: Aerobic step bedýnka 760
Začátek e-mailu:
Vaše poznámka:

Položky označené * je nutné vyplnit.