» Kategorie

Zvlhčovače vzduchu

Nabízíme ultrazvukové, parní a studené zvlhčovače vzduchu (i odvlhčovače vzduchu) pro zlepšení komfortu dýchání a prevenci onemocnění dýchacích cest. V nabídce najdete jak základní zvlhčovače vzduchu za příznou cenu, tak i vysoce výkonné a úsporné ultrazvukové zvlhčovače vzduchu, které jsou určeny pro udržování optimální vlhkosti i ve větších místnostech.

 

Jak ultrazvukový zvlhčovač vzduchu funguje?

Nabízené zvlhčovače vzduchu fungují na principu ultrazvuku, který vytváří malé mikro kapičky vody - vodní páru, která je proudem vzduchu rozptýlena po pokoji nebo kanceláři. Ultrazvukového odpařování se používá kvůli co nejnižší spotřebě elektrické energie. Proto jsou ultrazvukové zvlhčovače zároveň výkonné a také úsporné.

 

Jaké je použití ultrazvukových zvlhčovačů?

Zvlhčovače vzduchu se používají k vytvoření příjemného klima v bytech, dětských pokojích i kancelářích. Správná vlhkost vzduchu je kolem 45%. Při této vlhkosti optimálně fungují sliznice, které nás chrání před virovým onemocněním.

 

Principy studeného zvlhčování vzduchu

Studené zvlhčovače pracují na principu studeného odparu. V praxi je to udělané tak, že:

1) Zvlhčovač s "filtrem"(není to filtr jako u čističe) – je to buničito-papírová vložka částečně ponořená do vody (cca 5-10 % velikosti filtru). Je konstruována tak, aby měla velkou plochu a z této plochy se profukováním vzduchu urychluje odpar do vzduchu

2) Zvlhčovač s disky, které mají zvrásněný povrch kvůli větší ploše. Opět dochází k ofukování disků. Které se pomalu otáčí a namáčejí se do vody. Tyto přístroje mají velice nízké provozní náklady, nepotřebují spotřební materiály.

Výhody studeného zvlhčování jsou především naprosto přirozený, i v přírodě známý princip zvlhčování, do vzduchu se odpaří pouze čistá molekula vody (na rozdíl od UZV zvlhčovačů), jsou mimořádně vhodné pro zvlhčování vzduchu pro alergiky a astmatiky. Nemohou převlhčit (vzduch je schopen tímto způsobem absorbovat takové množství vody, které „udrží“), což naopak znemožňuje jejich použití do prostor, kde se vyžaduje vyšší vlhkost než cca 55%.  Oproti parním a UZV mají levnější provoz. Diskové zvlhčovače navím částečně fungují jako čističky vzduchu.

 

Proč zvlhčovat vzduch?

Nízká vlhkost vzduchu vzniká ve vytápěných nebo přetopených místnostech. V takovém prostředí klesne hladina vlhkosti pod optimální mez 45% a může klesnout  v zimě i na 20%. Takové prostředí je nepříjemné na pobyt i práci.

Dochází totiž k vysušení pokožky a sliznice. Právě nosní sliznice je zodpovědná za zachycení prachu, roztočů, bakterií a virů. Při jejím vysušení se nečistoty dostávají až do plic a zvyšují pravděpodobnost respiračního onemocnění. Osoby trpící alergiemi jsou na správnou vlhkost vzduchu obzvlášť citlivé. Proto doporučujeme použití zvlhčovačů a čističek vzduchu pro alergiky.

 

Co může příliš suchý vzduch způsobit?

Snižuje přirozenou obranyschopnost těla a zatěžuje imunitní systém. Může docházet k podráždění sliznic, dráždivému kašli případně vážnějším onemocněním.

Nákup zvlhčovače vzduchu doporučujeme pro každou moderní domácnost, zvýší se tak váš komfort a kvalita života ve vašem bytě.

Optimální vlhkost vzduchu je mezi 45% až 60%. Pokud je ve vašem bytě vlhkost vyšší než 60% potřebujete odvlhčovač vzduchu. Příliš vlhký vzduch způsobuje zvýšené množení bakterií, proto je důležité udržovat správnou hodnotu vlhkosti.

Pokračujte výběrem podkategorie

Výprodej
Teploměr s vlhkoměrem Airbi Digit Zvlhčovače vzduchu TFA

Teploměr s vlhkoměrem Airbi Digit

499 Kč 349 Kč

Oblíbený moderní teploměr s vlhkoměrem v originálním designu do každého interiéru.

Výrobce: TFA

Filtry

Zdraví online je ověřeno zákazníky
Náš internetový obchod získal certifikaci Heuréka - Ověřeno zákazníky. Přečtěte si recenze zákazníků.

Podporované platební metody:
Platební brána Comgate

Navštivte také další námi provozované e-shopy:
boardmania.cz   cyklomania.cz   dreamsport.cz  

Copyright © 2005 - 2024, ZdravíOnline.cz, Internetový obchod & webdesign Datapro.cz

Zeptat se prodavače

Odesíláte e-mail na adresu: info@zdravionline.cz

Jméno: *
Příjmení: *
Váš e-mail: *
Kopii na Váš email?
Předmět dotazu: *
Dotaz: *

Položky označené * je nutné vyplnit.

Doporučit produkt

Vaše jméno: *
E-mail příjemce: *
Předmět e-mailu:
Začátek e-mailu:
Vaše poznámka:

Položky označené * je nutné vyplnit.